edebiyat
edebiyat

Kemal Tahir söyleşileri - 1

Fatih Özcan - 2 Mayıs 2020

"Değerli dostum akademisyen Prof. Dr. Emre Erdoğan ile Kemal Tahir üzerine konuşuyoruz. Bu bölümde biraz Kemal Tahir'in hayatından bahsediyor olacağız."

edebiyat

Kemal Tahir söyleşileri 2 - Devlet Ana

Fatih Özcan - 5 Mayıs 2020

"Değerli dostum akademisyen Prof. Dr. Emre Erdoğan ile Kemal Tahir sohbetlerimize yazarın muhteşem eseri Devlet Ana ile devam ediyoruz."

edebiyat

Edebiyat Sohbetleri 3 - Öteki Kemal Tahir

Fatih Özcan - 9 Mayıs 2020

"Kemal Tahir sohbetlerimizin üçüncüsünde değerli sanatçı Sıtkı Görçiz konuğumuz oldu. Görçiz, Kemal Tahir isminin hayatındaki ayrıcalıklı önemini ve rahmetli babasının da isminin bir şekilde içinde geçtiği Aşk Çetesi romanından ve diğer Kemal Tahir eserlerinden bahsederek sohbetimize değer kattı."

edebiyat

Edebiyat sohbetleri 4 - Kemal Tahir ve Esir Şehir Üçlemesi

Fatih Özcan - 17 Mayıs 2020

"Kemal Tahir'in en önemli eserleri arasında yer alan "Esir şehir üçlemesi" ile Kemal Tahir sohbetlerimize devam ediyoruz.

- Esir Şehrin İnsanları
- Esir Şehrin Mahpusu
- Yol Ayrımı sıralaması ile devam eden romanlarda son dönemlerini yaşayan bir imparatorluğun işgal ve esaret günlerinde ülkesine dönen Kamil bey ve ailesinin öyküsü içinde bulundukları sosyo kültürel ve politik iklim çerçevesinde ele alınmaktadır."

edebiyat

Edebiyat sohbetleri 5 - Kemal Tahir ve Kurt Kanunu

Fatih Özcan - 24 Mayıs 2020

"Edebiyat sohbetlerimizin 5. bölümünde değerli tarihçi, eğitimci ve akademisyen Prof. Dr. Vahdettin Engin ile Kurt Kanunu romanı üzerinden yakın tarihimizin önemli hadiselerinden İzmir suikastine uzanıyoruz."

edebiyat

Edebiyat söyleşileri 6 - Kemal Tahir Sosyolojisi

Fatih Özcan - 5 Haziran 2020

"Bu bölümde değerli akademisyen İsmail Coşkun ile Kemal Tahir sosyolojisi üzerine konuşuyoruz.