podcast
podcast

"Ankara patlamasının ertesi günü 5 siyasi parti lideri alana çiçek bıraksaydı ülke bugün farklı olurdu"

Ahval - 25 Aralık 2019

"Konuşa Konuşa'nın konuğu, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden siyaset bilimci Emre Erdoğan. Erdoğan, Türkiye başta olmak üzere, ABD, İngiltere, Latin Amerika, Hindistan ve Orta Asya coğrafyalarındaki kutuplaşmayı değerlendirdi."

Listen to "Emre Erdoğan: Ankara patlamasının ertesi günü 5 siyasi parti lideri alana çiçek bıraksaydı ülke bugün farklı olurdu" on Spreaker.
podcast

"Türkiye'de hem iktidar hem muhalefet duyguları kullanıyor""

Ahval - 17 Kasım 2019

"Duygusal devrim çağı neleri beraberinde getirdi? Siyasette hangi duygular hâkim? Türkiye'de siyaset ile duygular arasında nasıl bir etkileşim var? Siyaset bilimci Emre Erdoğan, PodSohbet'te anlattı."

Listen to "Emre Erdoğan: Türkiye'de hem iktidar hem muhalefet duyguları kullanıyor" on Spreaker.
podcast

"1945 sonrası barış ütopyası sona erdi, biz henüz krizi reddetme aşamasındayız"

Ahval - 20 Eylül 2019

"Konuşa Konuşa'da Gülten Sarı'nın konuğu Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Emre Erdoğan. Erdoğan, 21 Eylül Dünya Barış Günü'nde, savaş ve çatışmalarla sarsılan yeryüzünde barış umudunu ve ihtimalini yorumladı."

Listen to "Doç. Emre Erdoğan: 1945 sonrası barış ütopyası sona erdi, biz henüz krizi reddetme aşamasındayız" on Spreaker.
podcast

"HDP bu seçimin oyun kurucusu oldu"

Ahval - 3 Nisan 2019

"Türkiye'nin Kararı'nda seçim sonrası gelişmeleri Yavuz Baydar, Doç Emre Erdoğan ile konuştu."

podcast

"Ankara ekonominin olumsuz etkisini görebileceğimiz illerden olabilir"

Ahval - 23 Mart 2019

"Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doçent Emre Erdoğan Türkiye'nin Kararı podcast programında 31 Mart seçimleri yaklaşırken öngörüler ve değerlendirmelerde bulundu."

podcast

Popülizm

Zihni Politik - 14 Haziran 2020

"Zihni Politik'in üçüncü bölümünde İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Emre Erdoğan ile gerçekleştirdiğimiz 3 bölümlük söyleşi serisinin son bölümünde Popülizmi işledik. Popülizmi tanımlayan ideolojik, söylemsel ve stratejik unsurlara, popülizm ve siyasi krizler arasındaki ilişkiye, sol popülizme, küreselleşmenin popülizmin yükselişindeki rolüne, popülist itirazın parlamenter demokrasiler için ne anlama geldiğine ve popülizmden alınabilecek derslere değindik."

podcast

Siyasal Kutuplaşma

Zihni Politik - 23 Mayıs 2020

"Zihni Politik'in ikinci bölümünün konusu siyasal kutuplaşma. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Emre Erdoğan ile siyasal kutuplaşma kavramının ortaya çıkışını, çeşitlerini, arkasında yatan tarihsel, kültürel ve politik dinamikleri, popülizm ile olan ilişkisini; aynı zamanda Türkiye'de kutuplaşmanın boyutlarını, siyasal topoğrafya kavramının kutuplaşmadaki rolünü, kutuplaşmanın bilişsel ve duygusal kaynaklarını konuştuk."

podcast

Metodoloji: İnsanın Bilme Arayışı ve Sınırları

Zihni Politik - 2 Mayıs 2020

"Zihni Politik'in ilk bölümünde İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Emre Erdoğan ile birlikte metodoloji hakkında konuştuk. İnsanın bilme yöntemleri, bilimsel yöntemin doğuşu, egemen paradigmalar, eleştirel düşünce ve insanın sınırlılıkları gibi birçok konuya değindik."

podcast

Türkiye'deki Suriyelilere Yönelik Tutumlar

Göç ve Toplum - 27 Şubat 2020

"Göç ve Toplum'un ilk bölümünde İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Emre Erdoğan toplumda Suriyelilere yönelik ortaya çıkan tutumlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu." Listen to "Göç ve Toplum #1: Emre Erdoğan - Türkiye'deki Suriyelilere Yönelik Tutumlar | 27 Şubat 2020" on Spreaker.