Sürdürülebilirlik

TEGV, 1 Aralık 2010 günü düzenlenecek bir program çerçevesinde “Dünya Gönüllüler Günü”nü kutlayacaktır. Bu programın bir parçası ve 2008’den beri süregelen Gönüllülük Araştırmalarının üçüncüsü olarak, “Sürdürülebilir Gönüllülük” başlıklı bir araştırma çalışması yürütülmüştür.

Gönüllülerle çalışan her kurum, Gönüllülük Tüneli adı verebileceğimiz bir süreçle karşı karşıyadır. Bu tünel, Gönüllülük Başvurusu yapan bireylerin sadık gönüllüler haline dönüşmesi sürecini temsil eder ve bu tünel boyunca da ilk başvuruyu yapan aday gönüllü havuzunun sadece belirli bir oranı gönüllüye dönüşür. Zaman içerisinde yorgunluk ya da başka sebeplerden gönüllülerin kurumla ilişkiyi dondurması ya da bırakması sonucunda da, gönüllülerinin bir kısmı da her yıl kaybedilir.

“Sürdürülebilir Gönüllülük” araştırmasının amacı, bu Gönüllülük Tünelini belirleyen faktörleri keşfetmek; tünel boyunca karşılaşılan kayıp oranlarını ve son aşamada da gönüllülerde yaşanan dönüşümü azaltmak için bir yol haritası geliştirebilmektir.

 

 

  • TEGV Gönüllülük ve Sürdürülebilirlik Araştırması

    TEGV, 1 Aralık 2010 günü düzenlenecek bir program çerçevesinde “Dünya Gönüllüler Günü”nü kutlayacaktır. Bu programın bir parçası ve 2008’den beri süregelen Gönüllülük Araştırmalarının üçüncüsü olarak, “Sürdürülebilir Gönüllülük” başlıklı bir araştırma çalışması yürütülmüştür. Gönüllülerle çalışan her kurum, Gönüllülük Tüneli adı verebileceğimiz bir süreçle karşı karşıyadır. Bu tünel, Gönüllülük Başvurusu yapan bireylerin sadık gönüllüler haline dönüşmesi sürecini temsil eder ve bu tünel boyunca da ilk başvuruyu yapan aday gönüllü havuzunun sadece belirli bir oranı gönüllüye dönüşür. Zaman içerisinde yorgunluk ya da başka […]